piątek, 26 maja 2017

Jaką jesteś mamą? - rozwiąż psychotest z okazji Dnia MatkiZostałaś mamą, a zatem znalazłaś się w grupie ryzyka kobiet narażonych na nieustanną krytykę otoczenia i prześwietlanie twoich poczynań: od ilości wizyt w toalecie zaczynając, na kompetencjach w zakresie macierzyństwa idealnego kończąc. I czasami pewnie już sama nie wiesz czy się obrażać czy zignorować te wszystkie przygany i złote rady i zadajesz sobie pytanie co z tym $(^@%** zrobić. A może w to uwierzyć? W końcu oceniają Cię mamy dłuższe stażem - to prawie jak recenzentki pracy habilitacyjnej. Dlatego właśnie dziś mam dla Ciebie jedyny psychotest, który powie Ci całą prawdę o Tobie i Twoim macierzyństwie. Dowiesz się jaką w rzeczywistości matką jesteś i od teraz swoim wynikiem testu będziesz mogła odpierać wszelkie ataki i tak zwane konstruktywne krytyki - nawet rodziców dyplomowanych. Gotowa? No to do dzieła! Odpowiedz na 7 ultraprostych, szybkich pytań i sprawdź co Ci wyszło. Aha, nie zapomnij podzielić się swoim wynikiem w komentarzu :) Powodzenia!

1. Jako mama lubisz:

a) poświęcać max czasu swojemu dziecku, wymyślać mu kreatywne zabawy i czytać książki
b) wyrywać się z domu na samotne zakupy, ploty z koleżankami lub weekendowy reset w górach
c) po całym intensywnym dniu odstresować się przy lampce wina


2. Kiedy dziecko zmoczy się w nocy:

a) kolejne pół nocy spędzasz na przebieraniu i usypianiu dziecka oraz szorowaniu materaca
b) kupujesz nowy materac
c) zakrywasz ręcznikiem mokre miejsce i idziesz spać dalej


3. Kiedy jesteś zmęczona

a) to i tak spędzasz czas z dziećmi tak długo jak one chcą
b) organizujesz dzieciom jakieś zajęcie i idziesz odpocząć
c) prosisz partnera/ mamę/ przyjaciółkę o pomoc w domu i przy dzieciach


4. Jak karmisz/karmiłaś swoje dziecko?

a) piersią
b) butelką
c) na przemian


5. Jak rodziłaś?

a) sn
b) przez cc
c) adoptowałam dziecko


6. W nocy

a) maluch śpi wtulony w rodziców
a) dziecko ma swoje łóżeczko/pokój
c) bardzo/ naprawdę bardzo lubisz, kiedy dzieci śpią u dziadków


7. Na spacer

a) zakładasz czapeczkę
b) nie zakładasz czapeczki
c) raz zakładasz raz nie - zależy
Iiii... to już koniec pytań. Zobaczmy czy Twoja ocena jest zbieżna z oceną Twojego troskliwego otoczenia :)


Upewnij się, że odpowiedziałaś na wszystkie pytania.


Chcesz poznać prawdę?


Jesteś gotowa?


To zapraszam po Twój wynik testu :)


Jeśli w pierwszym, drugim i trzecim pytaniu zaznaczyłaś odpowiedź a) lub b) lub c) to znaczy, że jesteś bardzo dobrą mamą! Nie ma znaczenia czy robisz coś intensywniej, poświęcasz się więcej czy też jesteś bardziej wyluzowana lub wolisz mieć więcej swobody, a bycie mamą jest jedną z wielu Twoich życiowych ról. Ważne jest to, że w swojej rodzinie czujesz się dobrze, a Twoi bliscy czują się dobrze z Tobą.

Jeśli w czwartym i piątym pytaniu zaznaczyłaś odpowiedź a) lub b) lub c) to znaczy, że jesteś pełnowartościową mamą! Przyjmując do siebie dziecko zdecydowałaś się na podjęcie wielkiej odpowiedzialności, być może musiałaś ponieść jakieś wyrzeczenia i z podniesionym czołem podjęłaś ryzyko, jakie niewątpliwie niosła ze sobą każda z opcji. Czy świadomość, że Twoje dziecko przyszło na świat albo było karmione inaczej niż w innych rodzinach zmienia jakkolwiek Twoje uczucia do niego? Albo jego do Ciebie?

Jeśli w szóstym i siódmym pytaniu zaznaczyłaś odpowiedź a) lub b) lub c) to znaczy, że niezaprzeczalnie kochasz swoje dziecko i dbasz o nie najlepiej jak potrafisz. Nic i nikt nie może umniejszyć Twojej wartości!


Twój ogólny wynik: JESTEŚ NAJLEPSZĄ MAMĄ NA ŚWIECIE!

Nie daj sobie wmówić, że na każdym kroku robisz coś źle, tylko dlatego, że ktoś inny robi inaczej. Jesteś wielka już przez sam fakt wychowywania dziecka/dzieci, bo to przecież niełatwe zadanie. Starasz się, pielęgnujesz, bawisz się, jesteś cudowną mamą i jestem przekonana, że właśnie tak myśli Twoja pociecha. Tylko relacja z nią powinna dawać Ci znaki nad czym warto popracować, co warto podszlifować, a czym absolutnie nie należy się przejmować. Ciesz się macierzyństwem, korzystaj z niego na 100%, bo ono jest naprawdę piękne!

Masy radości, cierpliwości, satysfakcji i przespanych nocy życzę Ci dziś z okazji Twojego Święta :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Spodobał Ci się tekst? - skomentuj. Nie spodobał? - udostępnij.
Albo i na odwrót.